Tip Doprodáváme!

Rulandské bílé - Barborka - Ořechová hora

1031516D42
Neohodnoceno
  • výběr z hroznů - 2015
  • polosladké
  • Ořechová hora, Březí
  • 238,84 Kč bez DPH
  • Vyprodáno
289 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Mikulovsko
Trať, Obec: Ořechová hora, Březí
Odrůda: Rulandské bílé (RB)
Obsah cukru: Polosladké
Třída a druh: Výběr z hroznů
Ročník: 2015
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 19,1
Kyselina (g/l): 8,2
Alkohol (obj.%): 13,5
Cukernatost moštu (oNM): 25,2
Uzávěr: korek
Číslo šarže: 16/15
Datum sběru: 12. 10. 2015
Položka byla vyprodána...
 

Tato rulanda je ve vůni směsí hruškového kompotu, zralých hroznů s medovým závěrem. Chuť je velmi dlouhá, ovocná, šťavnatá a opulentní s krásnou kyselinou v závěru. Naprosto zdravé hrozny byly po 10 hodinové maceraci šetrně vylisovány a mošt po sedimentaci zakvášen. Po dokvašení bylo víno po samovolné sedimentaci stočeno a doškoleno do dnešní podoby. Na rulandě jde vidět velký rozdíl mezi Liščích vrchem a Ořechovou horou. Ten je daný zejména půdou, orientací vinice, stářím vinice, klonem hustotou keřů a způsobem vedení.


Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:

Jindra Kadrnka

Jindra Kadrnka s rodinou hospodaří ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se spolu s celou rodinou věnují již řadu let. Vždyť je to již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje

Ve vinici a ve sklepě pracoval už od dětství, ale jeho prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo první zaměstnání u firmy Mikrosvín Mikulov v roce 1991. Zde získal mnoho zkušeností a vědomostí. V současné době pracuje ve Vinařství Volařík Mikulov, kde mají společně Filipem Mlýnkem na starost výrobní část.

Kadrnků rodinné vinařství produje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.

Pěstují pro Mikulovsko typické odrůdy a zároveň se nebojí vyzkoušet i ty nové. Jsou to především Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd důvěřují burgundskému Pinotu Noir.

 

Vinařská oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Rozloha vlastních vinic: 5 ha
Roční produkce: 30 000 lahví

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.