Pro pohodáře

Rosé Čtvrté kabinetní

  • Přívlastkové kabinetní víno - 2018
  • Suché
  • 164,46 Kč bez DPH
  • Zraje ve sklípku
    Můžeme doručit do: 24.5.2024
199 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Růžová
Země původu: ČR
Region: Velkopavlovicko
Odrůda: Frankovka (Fr), Merlot (Me)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Kabinetní víno
Ročník: 2018
Cenová kategorie: B - mírné ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 6,8
Kyselina (g/l): 5,1
Alkohol (obj.%): 11,5
Uzávěr: šroub
Číslo šarže: 918
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
 

Dostává se vám do rukou naše čtvrté rosé, které je zároveň naším čtvrtým cuvée, tzn. cuvée čtvrté generace. Kombinace tradiční Frankovky z Velkopavlovicka a Merlotu dala vzniknout vínu, které je odrazem veselosti, slunce a dobré nálady. Může být považováno za typické rosé z České republiky. Je vyrobené na skutečné osvěžení nejen v teplých letních měsících, ale i při dlouhotrvajícím posezení či jiné zábavě. Ve velmi intenzivní vůni můžete cítit pupeny černého rybízu a ostružiny. Chuť je svěží, s hravou kyselinkou, v dochuti na jazyku připomene pulpu plodů mučenky a dřeň z třešní srdcovek. Jedná se o víno, které je extrémně společenské a nezkazí žádnou legraci.

 

Podobné produkty

  • vjs rose bockyPro vyzrálé borcePro pohodářePro mlsné včelky
    Víno originální certifikace - Modré hory - 2018 Suché Bočky, Němčičky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Honza Stávek

Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované ve Vinařském dvoře v Němčičkach, který byl postaven v roce 1898 a v němž už dnes vyrůstá pátá generace vinařů. Vinařství se specializuje na fortifikovaná vína, jejichž výroba je v tuzemsku vzácná, a také výjimečná červená vína a vína rosé.

Důležitou součásti produkce jsou i rodinná cuvée, jejichž recept pochází vždy od jednoho z předků stávajícího enologa Jana Stávka. Hrozny pro přípravu vin pochází především z malebných Němčiček, velká část vinic je pěstována v režimu integrované produkce. Důležitou součástí práce je enoagroturistika, při které se návštěvníci nejen seznámí s domácími víny, ale také degustace ve vinicích a v několika sklepích a poznají cely proces výroby. Tento edukativní přístup není náhoda. Honza Stávek je lektor výroby vina na České zemědělské univerzitě v Praze, Vinařské akademii ve Valticích a Národním vinařském centru.

#ShowMore#


Vinařská oblast:  Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Němčičky
Rozloha vlastních vinic: 9 ha
Roční produkce:  45.000 lahví

Adresa: Ing. Jan Stávek, Ph.D., 691 07, Němčičky 176