Pro vyzrálé borce

Frankovka ŘADA SUPREMUS

  • 2021
  • Suché
  • Díly, Kurdějov

 

  • suche2021
  • 346,28 Kč bez DPH
  • (2 lahv.) Máme skladem
    Můžeme doručit do: 28.2.2024
419 Kč
Kategorie: VínaD - hodnotná vína, Suché, Zobrazit další kategorieBílá Frankovka (Fr), Červená Modrý Portugal (MP), Červená Rulandské modré (RM), Červená Frankovka (Fr), Červená Svatovavřinecké (Sv), Červená Zweigeltrebe (Zw), Červená Cabernet Sauvignon (CS), Červená Merlot (Me), Červená Cabernet Moravia (CM), Červená Cuvée, Červená Alibernet (AL)
Barva: Červená
Země původu: ČR
Trať, Obec: Díly, Kurdějov
Odrůda: Frankovka (Fr)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Moravské zemské
Ročník: 2021
Cenová kategorie: D - hodnotná vína
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 0,2
Kyselina (g/l): 5,6
Alkohol (obj.%): 13,0
Uzávěr: korek
Číslo šarže: S4/2021
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vaclav

Vinařství Václav je malé rodinné vinařství s roční produkcí 20 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Sídlí přímo v Hustopečích, ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, v původním zrekonstruovaném sklepě. Mladé vinařství bylo založeno teprve roku 2015 Tomášem Teplým.

Víno vyrábějí výhradně ze svých vlastních vinic, které mají vysazeny 4 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov. Do vinice může jen speciální pásová technika, jako na Mosele. Vinohrady jsou v režimu BIO a mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých kategoriích (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Dokonale gravitační vinařství nabízí vína moderní i terroirová, ze stejných hroznů – ideální ke srovnávání. Vína leží v akátových i dubových sudech.

#ShowMore#


Vinařská oblast:  Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Hustopeče
Rozloha vlastních vinic: 9 ha
Roční produkce:  40.000 lahví

Adresa: Vinařství Václav s.r.o., Na Hradbách ev. č. 78, 693 01, Hustopeče