Doprodáváme, brzy bude vypité Salon vín ČR

Lokus červený Fortifikované

  • Jakostní likérové víno - 2016
  • Sladké

logosv17velk

 
  • 197,52 Kč bez DPH
  • Zeptejte se nás prosím
239 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Červená
Země původu: ČR
Region: Velkopavlovicko
Odrůda: Cabernet Moravia (CM), Alibernet (AL)
Obsah cukru: Sladké
Ročník: 2016
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,5
Zbytkový cukr (g/l): 53,0
Kyselina (g/l): 4,4
Alkohol (obj.%): 15,5
Uzávěr: korek
Číslo šarže: 116
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
Položka byla vyprodána...
 

Jedná se o víno připravené technologií fortifikace kvasicího rmutu uleželým ušlechtilým destilátem, tedy technologií portských vín. Díky použitým odrůdám je víno temně rudé barvy, rubínového charakteru. Výraz aroma je velmi poutavý, po vařeném ovoci, především višních a černém rybízu, ale také po mletém máku, strouhané hořké čokoládě, marcipánu a vanilkových luscích. Extraktivní chuť vína je zajímavou kombinací vyššího přírodního hroznového cukru, vyššího obsahu alkoholu a vjemu tmavého kandovaného ovoce. Dlouhodobé zrání tohoto vína v malých dubových sudech dodá vínu na výjimečnosti, díky které se stalo stálicí v Salonu vín ČR.

Báječně se snoubí s čokoládovými dezerty a kávou.

 

medal-with-star (maly)Ocenění: 
  • Salón vín 2020 - zlatá medaile
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Honza Stávek

Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované ve Vinařském dvoře v Němčičkach, který byl postaven v roce 1898 a v němž už dnes vyrůstá pátá generace vinařů. Vinařství se specializuje na fortifikovaná vína, jejichž výroba je v tuzemsku vzácná, a také výjimečná červená vína a vína rosé.

Důležitou součásti produkce jsou i rodinná cuvée, jejichž recept pochází vždy od jednoho z předků stávajícího enologa Jana Stávka. Hrozny pro přípravu vin pochází především z malebných Němčiček, velká část vinic je pěstována v režimu integrované produkce. Důležitou součástí práce je enoagroturistika, při které se návštěvníci nejen seznámí s domácími víny, ale také degustace ve vinicích a v několika sklepích a poznají cely proces výroby. Tento edukativní přístup není náhoda. Honza Stávek je lektor výroby vina na České zemědělské univerzitě v Praze, Vinařské akademii ve Valticích a Národním vinařském centru.

#ShowMore#


Vinařská oblast:  Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Němčičky
Rozloha vlastních vinic: 9 ha
Roční produkce:  45.000 lahví

Adresa: Ing. Jan Stávek, Ph.D., 691 07, Němčičky 176