Pro vyzrálé borce

Merlot řada Supremus

  • 2020
  • Suché
  • Díly, Kurdějov
  • 346,28 Kč bez DPH
  • (2 lahv.) Máme skladem
    Můžeme doručit do: 15.4.2024
419 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Červená
Země původu: ČR
Trať, Obec: Díly, Kurdějov
Odrůda: Merlot (Me)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Moravské zemské
Ročník: 2020
Cenová kategorie: D - hodnotná vína
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 0,0
Kyselina (g/l): 4,7
Alkohol (obj.%): 13,5
Cukernatost moštu (oNM): 23,0
Uzávěr: korek
Číslo šarže: S6/2020
Datum sběru: 21. 10. 2020
Lahvováno: 14. 9. 2021
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
 

Aroma je čisté a přímé s uhlazenou až krémovou aromatikou dobře vyzrálého lesního bobulového ovoce, povidel a sladkého koření, v závěru s tóny bílých lanýžů, hořké čokolády a teplého kakaa.

V chuti suché, příméa plné s elegantním krémově nasládlým až sametovým projevem, převážně ovocnými tóny a příjemným tříslem a dlouhou kořenitou dochutí s tóny sladkého koření, hořké čokolády a čerstvě mleté kávy.

Víno bylo za studena fermentováno (spontánní kvasinka) a leželo na slupce po dobu 34 dní, následně v barrique sudech po dobu 10 měsíců.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vaclav

Vinařství Václav je malé rodinné vinařství s roční produkcí 20 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Sídlí přímo v Hustopečích, ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, v původním zrekonstruovaném sklepě. Mladé vinařství bylo založeno teprve roku 2015 Tomášem Teplým.

Víno vyrábějí výhradně ze svých vlastních vinic, které mají vysazeny 4 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov. Do vinice může jen speciální pásová technika, jako na Mosele. Vinohrady jsou v režimu BIO a mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých kategoriích (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Dokonale gravitační vinařství nabízí vína moderní i terroirová, ze stejných hroznů – ideální ke srovnávání. Vína leží v akátových i dubových sudech.

#ShowMore#


Vinařská oblast:  Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Hustopeče
Rozloha vlastních vinic: 9 ha
Roční produkce:  40.000 lahví

Adresa: Vinařství Václav s.r.o., Na Hradbách ev. č. 78, 693 01, Hustopeče