Akce Pro pohodáře

Pálava Díly

  • Moravské zemské - 2022
  • Suché
  • Díly, Kurdějov
  • 222,31 Kč bez DPH
  • (2 lahv.) Máme skladem
    Můžeme doručit do: 15.4.2024
269 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Velkopavlovicko
Trať, Obec: Díly, Kurdějov
Odrůda: Pálava (Pa)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Moravské zemské
Ročník: 2022
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 1,5
Kyselina (g/l): 6,0
Alkohol (obj.%): 12,5
Cukernatost moštu (oNM): 24,0
Datum sběru: 7 .10.2022
Lahvováno: 3.4.2023
Uzávěr: šroub
Číslo šarže: M2/2022
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
 

Suchá Pálava z řady Magister vinařství Václav, vyrobená z hroznů z viniční trati Stará Hora v obci Kurdějov. Hrozny prošly 24hodinovou macerací a následně víno zrálo na jemných kalech v nerezovém tanku.

Barva vína je světle žlutá a aroma čisté, přímé, postupně se rozvíjející a typicky odrůdové. Cítit můžete peckové a tropické ovoce, v závěru pak nádech exotického koření.

Patro je příjemně suché, přímé a uhlazené. Projev je ovocně-krémový, s lehkou limetkovou kyselinkou a středně dlouhou ovocně-kořenitou dochutí.

Vychlazené na 11–13 °C se víno skvěle hodí k běžnému pití i k degustaci. Nejlépe si jej vychutnáte jako doprovod měkkých i tvrdých zrajících sýrů, bílého drůbežího masa a kvalitních čerstvých těstovin.

Podobné produkty

  • pa terroir u venusePro vyzrálé borceDoprodáváme, brzy bude vypité
    výběr z hroznů - 2021 Suché U Venuše, Horní Věstonice Archivace 5 let  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vaclav

Vinařství Václav je malé rodinné vinařství s roční produkcí 20 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Sídlí přímo v Hustopečích, ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, v původním zrekonstruovaném sklepě. Mladé vinařství bylo založeno teprve roku 2015 Tomášem Teplým.

Víno vyrábějí výhradně ze svých vlastních vinic, které mají vysazeny 4 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov. Do vinice může jen speciální pásová technika, jako na Mosele. Vinohrady jsou v režimu BIO a mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých kategoriích (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Dokonale gravitační vinařství nabízí vína moderní i terroirová, ze stejných hroznů – ideální ke srovnávání. Vína leží v akátových i dubových sudech.

#ShowMore#


Vinařská oblast:  Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obec: Hustopeče
Rozloha vlastních vinic: 9 ha
Roční produkce:  40.000 lahví

Adresa: Vinařství Václav s.r.o., Na Hradbách ev. č. 78, 693 01, Hustopeče