Objednávejte, prosím, počet vín tak, aby byl výsledný počet dělitelný třemi, ideálně šesti. Pokud se Vám to ale nepovede, nevadí, i tak si s tím poradíme - děkujeme.
Tip

CUVÉE SAUVIGNON & RULANDSKÉ BÍLÉ Díly

  • pozdní sběr - 2018
  • Suché
  • Díly, Kurdějov
  • 180,99 Kč bez DPH
  • Už je bohužel vypité
219 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Velkopavlovicko
Trať, Obec: Díly, Kurdějov
Odrůda: Sauvignon (Sg), Rulandské bílé (RB)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2018
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 5,6
Kyselina (g/l): 4,9
Alkohol (obj.%): 12,0
Cukernatost moštu (oNM): 21,0
Uzávěr: šroub
Číslo šarže:
Položka byla vyprodána...
 

Víno zrálo po dobu 8 měsíců v nerezovém tanku, má slámově žlutou barvu. Ve vůni čistý a přímý s postupně se otvírající aromatikou dobře vyzrálého ovoce a v závěru s tóny jemné kořenitosti a kandovaného ovoce. V chuti suché a přímé s vyváženým a elegantním ovocným projevem, osvěžující limetkovou kyselinou a středně dlouhou komplexní dochutí. Elegantní cuvée s jemnou aromatikou a vyváženou a propracovanou dochutí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vaclav

Vinařství Václav je malé rodinné vinařství s roční produkcí 20 tis lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Sídlí přímo v Hustopečích, ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, v původním zrekonstruovaném sklepě. Mladé vinařství bylo založeno teprve roku 2015 Tomášem Teplým.

Víno vyrábějí výhradně ze svých vlastních vinic, které mají vysazeny 4 km od vinařství ve vinařské obci Kurdějov. Do vinice může jen speciální pásová technika, jako na Mosele. Vinohrady jsou v režimu BIO a mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých kategoriích (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Dokonale gravitační vinařství nabízí vína moderní i terroirová, ze stejných hroznů – ideální ke srovnávání. Vína leží v akátových i dubových sudech.

Vinařská oblast: Morava

Podoblast: Velkopavlovická

Rozloha vlastních vinic: 7 ha

Roční produkce: 20 000 lahví

Adresa: Vinařství Václav s.r.o., Na Hradbách ev. č. 78, 693 01, Hustopeče

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.