Pro vyzrálé borce Doprodáváme!

RYZLINK RÝNSKÝ Díly

  • pozdní sběr - 2017
  • Suché
  • Díly, Kurdějov
  • 238,84 Kč bez DPH
  • (1 lahv.) Máme skladem
    Můžeme doručit do: 14.7.2020
289 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Velkopavlovicko
Trať, Obec: Díly, Kurdějov
Odrůda: Ryzlink rýnský (RR)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2017
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 5,4
Kyselina (g/l): 7,8
Alkohol (obj.%): 12,0
Cukernatost moštu (oNM): 21,0
Uzávěr: korek
Číslo šarže:
 

Víno zrálo po dobu 6 měsíců v akátovém sudu a poté v nerezovém tanku po dobu 5 měsíců. Má světle žlutou barvu, Ve vůni čisté a přímé s postupně se otvírající ovocnou aromatikou a v závěru s lehkým dotekem květů lípy a jemné kořenitosti. Suché a přímé s pevnou a šťavnatou grepovou kyselinou a středně dlouhou minerálně svěží dochutí. Celkově se jedná o svěží a středně plný Ryzlink rýnský s pevnou kyselinou a osvěžujícím projevem.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vaclav

Jedná se o malé butikové vinařství s roční produkcí 20 tisíc lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Sídlo Vinařství Václav se nachází v původním nově zrekonstruovaném vinném sklepě v Hustopečích, ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Mladé vinařství bylo založeno v roce 2015 Tomášem Teplým a Oldou Vachalou. Víno zde vyrábějí výhradně z úrody vlastních vinic, které se rozkládají 4 km od vinařství v obci Kurdějov.

Vinohrady jsou v režimu BIO a mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých kategoriích (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Dokonale gravitační vinařství nabízí vína moderní i terroirová, ze stejných hroznů – ideální ke srovnávání. Vína leží v akátových i dubových sudech.

Vinařská oblast: Morava

Podoblast: Velkopavlovická

Rozloha vlastních vinic: 7 ha

Roční produkce: 20 000 lahví

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.