Tip

RYZLINK RÝNSKÝ Díly

  • pozdní sběr - 2018
  • Suché
  • Díly, Kurdějov
  • 238,84 Kč bez DPH
  • Zraje ve sklípku
    Můžeme doručit do: 21.7.2020
289 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Velkopavlovicko
Trať, Obec: Díly, Kurdějov
Odrůda: Ryzlink rýnský (RR)
Obsah cukru: Suché, Polosuché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2018
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 8,9
Kyselina (g/l): 6,9
Alkohol (obj.%): 11,5
Cukernatost moštu (oNM): 21,0
Uzávěr: šroub
Číslo šarže:
Položka byla vyprodána...
 

Má světle žlutou barvu, Ve vůni čisté a přímé a komplexní s výrazným a typickým odrůdovým projevem dobře vyzrálého ovoce a květnatosti v závěru pak s lehkým minerálním projevem. Suché, přímé a zároveň s vyváženým poměrem zbytkového cukru a šťavnaté citrusové kyseliny a dlouhou osvěžující ovocně-květnatou dochutí. Typický Ryzlink Rýnský s jasnými odrůdovými znaky, komplexním projevem a dlouhou osvěžující dochutí – velké víno!

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vaclav

Jedná se o malé butikové vinařství s roční produkcí 20 tisíc lahví převážně bílých vín z tradičních domácích odrůd. Sídlo Vinařství Václav se nachází v původním nově zrekonstruovaném vinném sklepě v Hustopečích, ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Mladé vinařství bylo založeno v roce 2015 Tomášem Teplým a Oldou Vachalou. Víno zde vyrábějí výhradně z úrody vlastních vinic, které se rozkládají 4 km od vinařství v obci Kurdějov.

Vinohrady jsou v režimu BIO a mají širokou mozaiku různých půdních a mikroklimatických podmínek. Právě na jedinečnosti poloh vinic a vůbec terroir hodně staví. I z toho důvodu produkují vína ve 3 různých kategoriích (Classic, VÁCLAV a TERROIR) a k jejich výrobě používají jak nerezové tanky, tak různé typy sudů v poměru cca 60% : 40% (nereze: dřevo).

Dokonale gravitační vinařství nabízí vína moderní i terroirová, ze stejných hroznů – ideální ke srovnávání. Vína leží v akátových i dubových sudech.

Vinařská oblast: Morava

Podoblast: Velkopavlovická

Rozloha vlastních vinic: 7 ha

Roční produkce: 20 000 lahví

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.