Objednávejte, prosím, počet vín tak, aby byl výsledný počet dělitelný třemi, ideálně šesti. Pokud se Vám to ale nepovede, nevadí, i tak si s tím poradíme - děkujeme.
Tip

Ryzlink rýnský Sonberk

  • výběr z hroznů - 2015
  • polosladký
  • Sonberk, Popice
  • 222,31 Kč bez DPH
  • Už je bohužel vypité
269 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Mikulovsko
Trať, Obec: Sonberk, Popice
Odrůda: Ryzlink rýnský (RR)
Obsah cukru: Polosladké
Třída a druh: Výběr z hroznů
Ročník: 2015
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 19,2
Kyselina (g/l): 5,9
Alkohol (obj.%): 12,5
Uzávěr: korek
Položka byla vyprodána...
 

Ryzlink rýnský výběr z hroznů – toto víno se vyznačuje atraktivní jiskrně čistou zelenožlutou barvou. Ve vůni, která je mnohoslibná můžeme najít medové plástve, rozinky a citrusový dropsový bonbón. Chuť je čistá minerální, příjemně harmonická, nazrálá doplněná zbytkovým cukrem a svěží kyselinou. Víno vhodné pro delší zrání na lahvi.

Sklepmistr Ing. Stanislav Málek ještě dodává: "Jedná se o víno z jedné z nejstarších viničních tratí v Popicích. Kvalita zdejší půdy vínům od pradávna svědčí, což dokládají i historické prameny, podle kterých se místní vína dostávala až na stůl královského rodu Jagellonců. I v současnosti si náš Ryzlink rýnský – výběr z hroznů zaslouží pozornost. Ročník 2015 představuje velice perspektivní víno pro další vývoj na lahvi."

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

gotberg

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice na jižní Moravě. Vzniklo v roce 2003 a první vína uvedlo na trh v roce 2010. Od svého založení se vinařství věnuje výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří.

Vinařství sídlí v budově, která je příkladem moderní vinařské architektury a získala ocenění „Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009“. Z otevřené terasy vinařství je nádherný výhled na dominantu zdejšího kraje Pálavu a Mušovská jezera. K řízeným ochutnávkám slouží podzemní degustační místnost, která díky své podobě získala název Diamant. 

Dnes hospodaří na 56 hektarech vlastních vinic. Vinná réva roste na jílovito-sprašových půdách bohatých na obsah vápníku a zraje na oblých terasách porostlých lékořicí, šípkovými keři, planými višněmi a broskvomandloněmi. Obhospodařují 5 viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk, Sonberk, Starou horu a Unédy.

 

Adresa: Gotberg, a.s., U Sadu 394, 691 27, Popice

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.