Veltlínské zelené WEINVIERTEL DAC

  • 1 z 2
  • ročník - 2018
  • suché
  • Weinviertel DAC
  • 160,33 Kč bez DPH
  • (> 6 lahv.) Máme skladem
    Můžeme doručit do: 23.10.2019
194 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: Rakousko
Region: Weinviertel
Odrůda: Veltlínské zelené (VZ)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2018
Cenová kategorie: B - mírné ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 1,4
Kyselina (g/l): 5,8
Alkohol (obj.%): 12,5
Uzávěr: šroub
Číslo šarže: L4P15/17
 

Lehké svěží víno s odrůdově výraznou vůní a typickou pepřnatostí z Weinviertelu

Apelace DAC - Se zavedením označení DAC (Districtus Austriae Controllatus = chráněné označení původu) přistoupila oblast Weinviertel jako první v Rakousku k vyznačení původu a odrůdy vína. Typickou odrůdou je Veltlínské zelené, suché víno s kořenně ovocnou chutí a vysokou kvalitou, které nyní může při splnění všech požadovaných podmínek hrdě označit svůj původ jako Weinviertel DAC.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
weinviertel dac klassik weinviertel dac klassik
4
MK Avatar autora | 29.9.2017
Weinviertel DAC z rakouského vinařství Neustifter. Světle žlutá slámová barva, intenzivní vůně jablek, v chuti se mi na patře objevuje bílý pepř, jemná kyselinka. Suché víno s pouhým půldruhým gramem zbytkového cukru, Příjemné a harmonické, pití na dnešní oslavu kamarádových narozenin. Typický Weinviertel DAC z horního Rakouska. Dávám mu poctivých 81%

Neustifter familie

Vinařství Neustifter leží v dolnorakouské oblasti Weinviertel. Pro Karla a Brigittu Neustifterovi je prioritou láskyplná péče o vinnou révu a práce na jejich vinohradech. „Přirozenost vína přenášíme do každé lahve,“ vysvětluje Karl Neustifter svůj přístup k vinařství. Neustifterovi už ve třetí generaci obhospodařují 24 hektarů v Poysdorfu a v jeho okolí. Nejdůležitější odrůdou je Veltlínské zelené. Toto víno se objevuje ve všech jakostních kategoriích jako Weinviertel DAC (zkratka DAC znamená Districtus Austriae Controllatus, což je v překladu „označení kontrolovaného rakouského původu“; srovnatelné s českým označením VOC, tj. „víno originální certifikace“), Grüner Veltliner Perfektion, Grüner Veltliner Reserve a jako „Neustifter Grüner Veltliner Stockkultur“ (Veltlínské zelené vypěstované ve „stockkultur“ rodiny Neustifterů). V této pestré nabídce si každý může najít Veltlínské zelené, které mu je nejmilejší. Karlu Neustifterovi jako milovníkovi červených vín obzvláště záleží na odrůdách Zweigeltrebe, Merlot, Cabernet Sauvignon a Rulandské modré.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.