Pro vyzrálé borce

Veltlínské zelené Ried Tenn

  • 1 z 2
  • 2019
  • Suché
  • Poysdorf, Ried Tenn
  • Zážitek pro znalce vín 

  • tauben_4
  • 329,75 Kč bez DPH
  • Zeptejte se nás prosím
399 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: Rakousko
Region: Weinviertel
Odrůda: Veltlínské zelené (VZ)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2019
Cenová kategorie: D - hodnotná vína
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 1,0
Kyselina (g/l): 7,2
Alkohol (obj.%): 13,0
Cukernatost moštu (oNM):
Uzávěr: korek
Číslo šarže: L02/22
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
Položka byla vyprodána...
 

Víno z vinice s révou ve stáří až 34 let, s významným podílem vápenců v podloží. Barva je intenzivní, zlato-žlutá. Ve vůní s výraznou a komplexní aromatikou vyzrálého ovoce, kandovaného ovoce, lehké nektarovosti a uhlazené elegantní kořenitosti. Patro je suché, plné a komplexní, s vyváženým poměrem cukru a šťavnaté limetkové kyseliny a dlouhou ovocně-krémovou dochutí s dotekem typické odrůdové kořenitosti. Víno vhodné k okamžité degustaci, ale i případné archivaci.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Taubenschuss familie

Vinařství Taubenschuss existuje v dolnorakouské oblasti Weinviertel již od roku 1670. Dnes podnik řídí Markus a Thomas Taubenschussovi - za aktivní pomoci rodičů Moniky a Helmuta, kteří se stále aktivně podílejí na marketingu a výrobě. 

Již přes 350 let obhospodařuje rodina Taubenschuss ty nejlepší vinice v okolí Poysdorfu. Na zhruba 20 hektarech plochy jsou vysazeny jen ty odrůdy, které dle polohy, podloží a mikroklimatu zaručují špičkovou kvalitu vín. Všechna vína se sbírají výhradně ručně. protože jak mi řekl Thomas Taubenschuss: "Když kolem toho celý rok běháte, tak by přeci byla škoda nevzít si ten výsledek na konec do ruky a nedotknout se ho". Prvořadým krédem je téměř přirozené a udržitelné vinařství, které se vědomě vyhýbá používání pesticidů, herbicidů, insekticidů a komerčních hnojiv a místo toho se spoléhá na vlastní produkci kompostu pro organické hnojení vinic. Udržitelné spásání vinic pomocí speciálních ovcí se také úspěšně praktikuje již řadu let. Díky tomu se vinařství řadí mezi nejprestižnější a nejvíce oceňované v regionu!

#ShowMore#

Označování kategorií ve vinařství Taubenschuss:

tauben_2 Pití pro každý den

tauben_3 Špičková vína pro celou řadu příležitostí

tauben_4 Zážitek pro znalce vín

tauben_5 Požitek pro milovníky vína

 

Adresa: Weingut Taubenschuss, Körnergasse 2, 2170 Poysdorf