Tip

Müller Thurgau Ořechová hora

  • Pozdní sběr - 2019
  • Suché
  • Ořechová hora, Březí
  • 189,26 Kč bez DPH
  • Už je bohužel vypité
229 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Mikulovsko
Trať, Obec: Ořechová hora, Březí
Odrůda: Müller Thurgau (MT)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2019
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 4,1
Kyselina (g/l): 7,1
Alkohol (obj.%): 13,0
Cukernatost moštu (oNM): 22,4
Uzávěr: šroub
Číslo šarže: 02/19
Datum sběru: 06. 09. 2019
Alergeny: Oxid siřičitý a siřičitany
Položka byla vyprodána...
 

Krásně zlatavá barva slibuje už od pohledu, že toto je trochu jiný Müller. Ve vůni je velmi bohatý, kde se doplňují tóny zralých broskví, hrušek, červených jablek, žlutého melounu a dalšího ovoce s kořenitým závěrem. Chuť je výrazně ovocitá a komplexní s minerálním závěrem. Zdravé hrozny macerovaly 24 hodin v lisu, než byly lisovány. Víno kvasilo a zrálo v nerezové nádobě, kde po dokvasu bylo mícháno 4 měsíce na jemných kalech. Hrozny jsou z vinice staré 51 let, která je po léta podsazována co zrovna tenkrát bylo a je zde příměs odrůd do 15 % Tramínu, Muškátu, Veltlínu, Večeru, Hibernalu, Pálavy...

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Jindra Kadrnka

Jindra Kadrnka s rodinou hospodaří ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se spolu s celou rodinou věnují již řadu let. Vždyť je to již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje

Ve vinici a ve sklepě pracoval už od dětství, ale jeho prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo první zaměstnání u firmy Mikrosvín Mikulov v roce 1991. Zde získal mnoho zkušeností a vědomostí. V současné době pracuje ve Vinařství Volařík Mikulov, kde mají společně Filipem Mlýnkem na starost výrobní část.

Kadrnků rodinné vinařství produje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.

Pěstují pro Mikulovsko typické odrůdy a zároveň se nebojí vyzkoušet i ty nové. Jsou to především Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd důvěřují burgundskému Pinotu Noir.

 

Vinařská oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Rozloha vlastních vinic: 5 ha
Roční produkce: 55 000 lahví

Adresa : Jindřich Kadrnka, Mládežnická 542, 691 81, Březí

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.