Tip Pro vyzrálé borce

Ryzlink vlašský II. Ořechová hora

  • pozdní sběr - 2018
  • suché
  • Ořechová hora, Březí
  • 205,79 Kč bez DPH
  • Už je bohužel vypité
249 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Mikulovsko
Trať, Obec: Ořechová hora, Březí
Odrůda: Ryzlink vlašský (RV)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2018
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 6,9
Kyselina (g/l): 8,1
Alkohol (obj.%): 14,5
Cukernatost moštu (oNM): 24,2
Uzávěr: korek
Číslo šarže: 22/18
Datum sběru: 26. 9. 2018
Položka byla vyprodána...
 

Ze zlatavého Vlašáku se line výrazná vůně zralých hroznů, akátového medu, rozinek s kořenitým a minerálním závěrem. Chuť je hustá, plna, šťavnatá až rozinková, zároveň výrazně minerální se slanou chutí. Hrozny byly napadeny z 80 % ušlechtilou plísní Botrytis cinerea. Vino bylo pro svou komplexnost zceleno ze dvou různě vyzrálých ryzlinku a zrálo 9 měsíců na akátových sudech.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Jindra Kadrnka

Jindra Kadrnka s rodinou hospodaří ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se spolu s celou rodinou věnují již řadu let. Vždyť je to již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje

Ve vinici a ve sklepě pracoval už od dětství, ale jeho prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo první zaměstnání u firmy Mikrosvín Mikulov v roce 1991. Zde získal mnoho zkušeností a vědomostí. V současné době pracuje ve Vinařství Volařík Mikulov, kde mají společně Filipem Mlýnkem na starost výrobní část.

Kadrnků rodinné vinařství produje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.

Pěstují pro Mikulovsko typické odrůdy a zároveň se nebojí vyzkoušet i ty nové. Jsou to především Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd důvěřují burgundskému Pinotu Noir.

 

Vinařská oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Rozloha vlastních vinic: 5 ha
Roční produkce: 55 000 lahví

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.