Johanniter Liščí vrch

  • pozdní sběr - 2017
  • suché
  • Liščí vrch, Březí
  • 197,52 Kč bez DPH
  • (> 6 lahv.) Máme skladem
    Můžeme doručit do: 29.9.2020
239 Kč
Kategorie: Vína
Barva: Bílá
Země původu: ČR
Region: Mikulovsko
Trať, Obec: Liščí vrch, Březí
Odrůda: Johanniter (JOH)
Obsah cukru: Suché
Třída a druh: Pozdní sběr
Ročník: 2017
Cenová kategorie: C - vyzrálé ceny
Objem (L): 0,75
Zbytkový cukr (g/l): 2,9
Kyselina (g/l): 7,2
Alkohol (obj.%): 14,0
Cukernatost moštu (oNM): 23,4
Uzávěr: korek
Číslo šarže: 03/17
Datum sběru: 01. 10. 2017
 

Zlatožlutý Johanniter je ve vůni výrazně kořenitý a plný s tóny po zralých meruňkách a lesním medu s kořenitým a minerálním závěrem. Chuť je opět výrazně meruňková, kořenitá a plná se slanou dochutí. Víno bylo 5 měsíců mícháno na jemných kalech. Hrozny byly napadeny z 30 % ušlechtilou plísní botrytis cinerea.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Jindra Kadrnka

Jindra Kadrnka s rodinou hospodaří ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti překrásné Pálavy a Dunajovských vrchů. Vinohradnictví a výrobě vína se spolu s celou rodinou věnují již řadu let. Vždyť je to již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje

Ve vinici a ve sklepě pracoval už od dětství, ale jeho prvním a nejdůležitějším profesním krokem bylo první zaměstnání u firmy Mikrosvín Mikulov v roce 1991. Zde získal mnoho zkušeností a vědomostí. V současné době pracuje ve Vinařství Volařík Mikulov, kde mají společně Filipem Mlýnkem na starost výrobní část.

Kadrnků rodinné vinařství produje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.

Pěstují pro Mikulovsko typické odrůdy a zároveň se nebojí vyzkoušet i ty nové. Jsou to především Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd důvěřují burgundskému Pinotu Noir.

 

Vinařská oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Rozloha vlastních vinic: 5 ha
Roční produkce: 55 000 lahví

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.